Image Alt

Neden Orlife

Neden Orlife?

Orlife Global uçucu yağ, hidrosol ve sabit yağ sektöründe ulusal ve uluslararası ithalat ve ihracat alanında faaliyet gösteren, yüksek kalitede ve zengin ürün çeşitliliği ile lider olma yolunda ilerleyen bir firmadır. “Önce Kalite” prensibi ile yola çıkan firmamız %100 saf ve doğal uçucu yağ, hidrosol ve sabit yağları müşterilerine sunmaktadır.

Orlife Global için ithalat ve ihracatını yaptığı her üründe kalite vazgeçilmezdir. Bu sebeple ürün portföyümüzde sadece kalitesinden emin olduğumuz ürünler yer almaktadır. Şöyle ki, her ürün aracı firmalardan değil dünyanın neresinde olursa olsun doğrudan üreticisinden temin edilmekte olup, üreticiler ile yerinde görüşülerek alınan numunelerde kalite kontrol analizleri yapılmaktadır.

Kalitenin sürdürülebilmesi yağların kaynağı olan bitkiye ve üretim şekline bağlıdır. Bu sebeple Orlife Global’de ürün çeşitlerinin belirlenmesi bitkilerin doğal olarak yetiştikleri ve yağların üretildikleri yerlere ulaşmak için dünyayı gezmemizle başlamaktadır.  Bizzat yerinde incelediğimiz üreticilerin bilgi düzeyleri, doğaya olan saygıları, etik ticaret ve sürdürülebilir yetiştirme anlayışlarının belirlenmesi, onlarla güven ve şeffaflık temeline dayanan uzun vadeli ilişkiler kurulmasını sağlamıştır. Orlife Global olarak kalite güvencesi ve sürdürülebilirliğin sağlanması için ürün tedarikinde tek seferlik ürün temini tercih edilmez.

Ürün yelpazemize dahil etmeyi düşündüğümüz her bir yağ İstanbul’daki merkezimize ulaştığında ulusal akredite laboratuvarlarda titiz bir test sürecinden geçirilir. Yağların bileşiminin aydınlatılması ve kalitesinin gösterilmesi için en temel analiz yöntemi olan GC/MS (Gaz Kromatografisi / Kütle Spektometresi) işlemine tabii tutulur. Eğer sonuçlar uygun görülürse bu durumda o ürün Orlife Global ailesine dahil edilir. Her bir yağımız için yapılan GC-MS analizleri yağların bileşimleri ile ilgili derinlemesine bilgi verir. Her parti Orlife Global Uçucu yağı GC-MS testinden geçer ve bu sayede ürün kalitesinin devamlılığı sağlanmış olur. Hem yaptığımız analizler hem de üreticiler ile kurmuş olduğumuz yakın ilişkiler, Orlife Global aracılığıyla %100 saf uçucu yağ, hidrosol ya da sabit yağlara ulaşmanızı garanti etmektedir.

Elde ettiğimiz sonuçlar şeffaf bir şekilde müşterilerimizle paylaşılmaktadır. Orlife Global’de her bir ürün ve kaynağı Latince, Türkçe ve İngilizce isimleriyle tanıtılır. Etiket ve kutular tüketiciyi aydınlatacak şekilde özel olarak tasarlanmış, ürünle ilgili tüm detaylar verilmiş, şeffaflık, bilimsellik ve güvenilirlik ön planda tutulmuştur. Bu sayede tüketici hangi yağı aldığından ve bileşiminden emin olur.

Orlife Global ayrıca hem kurum içi hem de paydaşları ile birlikte sektörden uzman kişilerin katılımıyla eğitim ve workshoplar organize etmektedir. Bu sayede bilinçli ekip, bilinçli toplum ve bilinçli tüketici amacına hizmet etmektedir. Uzman ekip arkadaşlarımızla ve doğadan aldığımız ilhamla çıktığımız bu yolculukta sizleri de Orlife Global ailesinin içinde görmekten mutluluk duyarız.

Sorunuz mu var?

Lütfen formu doldurun size en kısa sürede cevap vereceğiz.

    Bilgileriniz