Image Alt

At Kestanesi Maserasyon Yağı

At Kestanesi Yağı / Horse Chestnut Oil

Asya ve güneydoğu Avrupa’ya özgü olan ve özellikle kuzey Yunanistan, Arnavutluk ve Türkiye’de yaygın olarak yetişen Aesculus hippocastanum, yenilebilir kestanelere benzeyen üç büyük tohum içeren dikenli kapsüllere sahip bir ağaç türüdür. At Kestanesi tohumu içerdiği saponinler nedeniyle cilt üzerinde güçlü bir antienflamatuar etkiye sahip olmasının yanı sıra antioksidan, antiromatizmal, analjezik, büzücü etkilere sahiptir. At kestanesi özütü vazoprotektif etkisi nedeniyle kan damarlarının belirli koşullarını hafifletmek için hareket eder. Genellikle varisli damarları ve hemoroidleri tedavi etmek için kullanılır. Bunun yanı sıra venöz tonik olarak damarları güçlendirir ve damarlar boyunca dolaşımı iyileştirir [1, 2].

 

Uygulama Yöntemleri: 

At Kestanesi yağını tek başına ya da cilt tipinize uygun başka bir sabit yağ ile seyrelterek kullanabilirsiniz. 

Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. 

Cilde topikal olarak uygulandığında önemli terapötik etkilere sahiptir. Venöz tonik olarak damar ve kılcal kırılganlığı önlemeye yardımcı olur.  Antienflamatuar ve antiödem özellikleri ile selülit karşıtı ve masaj kremleri ve karışımlarında kullanılır. Aynı zamanda ciltteki dolaşımı dengeler, eşit bir cilt tonu sağlar.

 

Kullanım Önerileri: 

At kestanesi yağını çeşitli vücut ağrılarını iyileştirmek için masaj karışımlarına ekleyebilirsiniz. Bağ dokusu tonunun iyileştirilmesi, bacak ülserleri, romatizma, burkulmalar yaralanmalar, şişmiş ayak bilekleri, varisli damarlar, varisli egzama gibi rahatsızlıkların iyileşmesine destek sağlayacaktır.

 

Uyarı & Güvenlik Gereklilikleri: 

Cilde uygulamadan önce kol içinde küçük bir bölgede test ediniz. 

Hamilelik ve emzirme sırasında kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. 

Haricen kullanım içindir. 

 

Saklama Koşulları

Direkt güneş ışığından ve nemden uzak tutunuz. Çocuklardan uzakta serin ve kuru yerde ağzı kapalı şekilde saklanması önerilir.

 

Kaynakça 

[1].  Dudek-Makuch, M. Horse Chestnut – Efficacy and safety in chronic venous insufficiency: An overview, Revista Brasileira de Farmacognosia 29(5), 2015.

[2]. Zampieron, E. Z. Horse chestnut (aesculus hippocastanum) for venous insufficiency, International Journal of Complementary & Alternative Medicine, 5 (3),  2017.


INCI: Aesculus Hippocastanum Extract
Cas No: 8053-39-2
Batch/Lot No:
Stok Kodu: -
Botanik adı: Aesculus hippocastanum
Bitki Ailesi: Sapindaceae
İçindekiler: %100 Saf At Kestanesi Yağı
Elde Ediliş Metodu: Zeytinyağında Maserasyon
Elde Edilen Kısım: Tohum
Menşei: Türkiye
Renk: -
Dahili Kullanım: Uygun değil
Üretim Sonrası Raf Ömrü: Doğru kriterler altında saklandığı takdirde max. 12 ay
Şişe Kapağı Açıldıktan Sonra Kullanım Süresi: 9 ay